Z wizytą w Sejmie

27.11.2017 r. odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy, której celem było zwiedzenie Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

Wyjazd zorganizowała pani Joanna Cybulska i wraz z panią Justyną Kurzątkowską i panią Emilią Tabak-Sulewską opiekowała się grupą dzieci i młodzieży (46 uczniów).

O godzinie 1000 razem z panią przewodnik wszyscy udali się na Stare Miasto, by zwiedzić min. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Katedrę… Następnie grupa udała się na wały, by idąc szlakiem ulic żydowskich, dotrzeć do Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” to najnowocześniejsze muzeum opowiadające o życiu i historii Żydów. Największą zaletą czterokilometrowej trasy było to, że każdy uczestnik mógł dotknąć dowolnego eksponatu. Liczne stanowiska interaktywne pozwalały młodzieży poznać ich imiona w języku Żydów, ustalić jadłospis…

O godz 1500 uczniowie wraz z opiekunami udali się na ulicę Wiejską, do budynku Sejmu i Senatu. Po odprawie Pani przewodnik opowiedziała o historii gmachu. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich sala posiedzeń Sejmu, w której zapadają ważne ustawy i decyzje, toczą się burzliwe dyskusje między ugrupowaniami parlamentarnymi – to tu w 1999 r. – złożył wizytę Św. Jan Paweł II – patron naszej szkoły.

Około godziny 1700 uczniowie udali się do Wilanowa…. na spacer po Magicznym Ogrodzie Króla. Ostatnim punktem programu była obiadokolacja… w McDonald’s.

Do Prostek wszyscy wrócili około godziny 2100.