V edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego

12.12.2017 r. w naszej szkole odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o „Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach”.

Celem konkursu było propagowanie zasad poprawnej polszczyzny, szerzenia troski o poprawność pisowni w języku ojczystym, wzbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficzno-interpunkcyjnych oraz zachęcanie uczniów do stawania w konkursowe szranki.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas IV – VII, którzy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe gminy Prostki.

Zwycięzcą tegorocznej V edycji została Julia Jurczykowska  - uczennica kl. VIa Szkoły Podstawowej w Prostkach, zaś wyróżnienia (według kategorii wiekowej) otrzymali:

• na poziomie kl. IV – Marika Nowacka (uczennica kl. IV b Szkoły Podstawowej w Prostkach);
    • na poziomie kl. V – Nikola Moczydłowska (uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Wiśniowie Ełckim);
    • na poziomie kl. VII – Ewa Krukowska (uczennica kl. VII a Szkoły Podstawowej w Prostkach).

Zwycięzców oraz pozostałych uczestników konkursu przygotowali nauczyciele: p. Z. Dłuski, p. K. Czerepko, p. A. Nieznańska, p. B. Merska, p. J. Cybulska.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a zwyciężczyni „pióro”.

Fundatorami nagród byli:

• Kuratorium Oświaty w Olsztynie,
  • Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach,
  • Spółdzielnia Uczniowska „Mrówka”.

Gratulujemy zwycięzcom!