„Obraz dziecka w literaturze”

17 kwietnia bieżącego roku w bibliotece w Prostkach odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „Obraz dziecka w literaturze pozytywistycznej”. Przystąpiło do niego 14 uczniów: 9 – ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach oraz 5 – ze Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testów, które odwoływały się do znajomości następujących utworów:

„Janko Muzykant” , „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela” – H. Sienkiewicza

„Antek” , „Katarynka” , „Anielka” – B. Prus

„A…B…C…” , „Dobra pani’ – E. Orzeszkowa

„Mendel Gdański” , „Nasza szkapa” , - M. Konopnicka

Komisja w składzie:

• dyrektor biblioteki i organizator konkursu – pani Joanna Sztramko,
  • nauczyciel języka polskiego – pani Iwona Sztachelska,
  • nauczyciel języka polskiego i współorganizator konkursu – pani Joanna Cybulska – sprawdziła i oceniła pracę uczniów.

Zwycięzcą konkursu została Alicja Dylewska – uczennica kl. VI a (Szkoła Podstawowa w Prostkach), drugie miejsce zajęła Anna Kalinowska – uczennica kl. VI a (Szkoła Podstawowa w Prostkach), zaś trzecie miejsce zajęły: Marika Nowacka – uczennica kl. IV b (Szkoła Podstawowa w Prostkach) i Dominika Malinowska – uczennica kl. IV a (Szkoła Podstawowa w Prostkach).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez panią Joannę Sztramko – dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Prostkach. Dziękujemy wszystkim za udział a opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu.