Pierwsza wygrana w tegorocznym turnieju BRD

Dzień 13 kwietnia był dla jednych szczęśliwym dniem, dla innych mniej fartownym. Dlaczego ? Już wam mówię....

Tego właśnie pięknego, słonecznego poranka, a dokładniej o 10:00 wszystkie zaproszone szkoły zjawiły się na tym właśnie turnieju. Właściwie były to szkoły z Wiśniowa Ełckiego (Szkoła Podstawowa i Gimnazjum), Rożyńska Wielkiego ( Szkoła Podstawowa ) oraz nasza szkoła czyli szkoła z Prostek ( Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum). O godzinie 10:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zmagań przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Prostkach- pana  Jarosława Ćwika. Głos zabrali też zaproszeni goście. Po ceremonii otwarcia przyszedł czas na pierwszą konkurencję czyli TEST WIEDZY. Przez 45 minut uczestnicy rozwiązywali przygotowane specjalnie zestawy pytań. Następnie zaś udaliśmy się na drugą konkurencję, a był to TOR PRZESZKÓD, składający się z 8 trudności. Nie było to na czas tylko na jak najlepsze przejechanie tego rowerem. Potem udaliśmy się na PIERWSZĄ POMOC. Sędzią była nasza szkolna pielęgniarka p. Elena Cudna. Była ostatnia konkurencja. Każda drużyna wchodziła do specjalnie przygotowanego pomieszczenia i tam udzielała pomocy medycznej. Po ostatnim zmaganiu udaliśmy się na obiad do szkolnej stołówki, a po tym na ogłoszenie wyników, ponieważ w czasie kiedy jedliśmy obiad to JURY podliczało wszystkie wyniki. Po wszystkim rozpoczęło się ogłoszenie rezultatów naszych zmagań. Każda drużyna otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe ufundowanie przez Gminę Prostki.

Wyniki turnieju (Szkoły Podstawowe)

1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach
  2. Szkoła Podstawowa im. Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim
  3. Szkoła Podstawowa w Rożyńsku Wielkim