Wycieczka do Zakopanego.

05 czerwca 2018r. uczniowie klas VIa, VIIb, Vb Szkoły Podstawowej w Prostkach wraz z czterema nauczycielkami wyjechali na 6-dniowią wycieczkę na południe Polski. Plan wyprawy obejmował m. in. miejscowości: Oświęcim, Wieliczkę, Zakopane, Chochołów, Szczawnicę.

Pierwszym ważnym miejscem wycieczki był Oświęcim. Tam uczniowie, oprowadzani w dwóch grupach przez przewodników, zapoznali się z ekspozycjami obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W ciągu trzech godzin przyswoili lub odświeżyli wiedzę na temat zagłady  Żydów, Polaków i innych narodów przez Niemców w czasie II wojny światowej. Następnie wycieczkowicze udali się do zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. I tu - uczniowie - podzieleni na dwie grupy zostali oprowadzeni przez przewodników po kopalni, gdzie mogli również nabyć pamiątki. Największe wrażenie zrobiła na nich Kaplica św. Kingi. Następnie udali się do Zakopanego - miejsca stałego pobytu.

Czwartkowy poranek grupa rozpoczęła od przejazdu do Sromowiec Niżnych, skąd powędrowała z przewodnikiem na Trzy Korony. Po zejściu czekała na uczniów kolejna atrakcja - spływ Dunajcem do Szczawnicy. Były to niezapomniane chwile spędzone z ...

Piątek rozpoczął się wyjątkowo rekreacyjnie, ponieważ grupa udała się do najnowocześniejszych basenów geotermalnych mieszczących się w Chochołowie.

Około godziny 13:00 wraz z panią przewodnik uczniowie udali się do słynnego Wodospadu Siklawa.

Następnego dnia uczniowie obejrzeli eksponaty muzeum TPN i ruszyli w kierunku schroniska na Kalatówkach. Idąc na Kalatówki młodzież zwiedziła pustelnię Świętego Brata Alberta i kaplicę Klasztoru Sióstr Albertynek. Polana na Kalatówkach była momentami relaksu i zachwytu nad pięknem tatrzańskiego krajobrazu.

Ostatni dzień to udział we Mszy Świętej w najstarszym kościele Zakopanego, spacer i zakup pamiątek na Krupówkach, obiad i wyjazd do Prostek.

Organizatorem wycieczki była pani J. Cybulska, opiekunami zaś pani A. Nieznańska, pani E. Tabak-Sulewska.