Wycieczka do PSP w Ełku kl. III

Dnia 07.06.2018 r. uczniowie klas IIIa, IIIb i IIIc wraz z wychowawcami – Panią M. Zackiewicz, E. Cieślukowską i E. Sulewska wybrali się do Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Na miejscu uczniowie zapoznali się z pięknym odnowionym obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków. Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Uczniowie podziwiali ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy. Poinformowali, jak należy się zachować na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Kolejnym elementem wycieczki było wyjście na plac, gdzie dzieci mogły „pobawić” się wodą. Przy użyciu węża strażackiego, z którego pod ciśnieniem leciała woda, musiały pootwierać drzwiczki - przeszkody, którą ustawili strażacy.

Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie salki edukacyjnej „Ognik”. Celem powstania tej salki jest poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia.

Na koniec zajechaliśmy na lody.