Żyj zdrowo i bezpiecznie

W dniu 17.09.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów kl. IV na temat „Żyj zdrowo i bezpiecznie”, prowadzone przez pedagoga szkolnego – Barbarę Orłowską.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak należy odżywiać się, poznali zgubny wpływ: używek, hałasu zbyt długiego siedzenia przy komputerze na organizm młodego człowieka. Zaproponowano uczniom alternatywne formy spędzania wolnego czasu, zachęcono do uprawiania różnych dyscyplin sportu.

Zajęcia te w dużej mierze promowały zdrowy i higieniczny tryb życia, ukazały sport jako alternatywę wobec patologii, a także uczniów ze szkodliwymi następstwami spożywania alkoholu, zażywania narkotyków, dopalaczy, palenia papierosów.