Koncert muzyki Chopina

Dzień 17.10.2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach rozpoczął się muzycznie – koncertem poświęconym wybitnemu polskiemu pianiście i kompozytorowi okresu romantyzmu – Fryderykowi Chopinowi.

W koncercie muzyka przeplatana była informacjami z życia i twórczości wybitnego patrioty – Polaka. Utwory Fryderyka zabrzmiały w różnych aranżacjach. Uczniowie i nauczyciele z ogromnym skupieniem i zainteresowaniem słuchali różnych gatunków muzycznych wykonanych na instrumencie klawiszowym, saksofonie, gitarze i skrzypcach. Zgłębili w znacznym stopniu wiedzę na temat człowieka, o którym Cyprian Kamil Norwid pisał: „Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”.

Koncert nawiązywał w swej formule do czasów, kiedy Polska była pod zaborami, kiedy Fryderyk Chopin wyemigrował za granicę – do Francji., gdzie tworzył kolejne utwory „zagrzewające” Polaków do walki o niepodległość.

Niezwykłe dźwięki muzyki pełne magii uświetniły poranek w naszej szkole. Po koncercie odbył się minikonkurs na temat życia  i twórczości tego wybitnego człowieka. Uczniowie wykazali się wiedzą na jego temat.

Koncert dostarczył nam wiele pozytywnych emocji i wzruszeń, a odbył się z inicjatywy dyrektora szkoły – pana Jarosława Ćwik, przy wsparciu finansowym Rady Rodziców. Warto w przyszłości powtórzyć koncert w podobnej konwencji.