Dzień Papieski

W środę 18 października 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony obchodom XVIII Dnia Papieskiego, którego hasło brzmiało "Promieniowanie Ojcostwa".

Montaż słowno - muzyczny zaprezentowali uczniowie kl. II b,  VII b i V c pod kierunkiem p. Aliny Przyborowskiej i p. Izabeli Lelo. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego łączyły rocznicę wyboru Polaka na papieża oraz 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jan Paweł II był wielkim patriotą - kochał Polskę, służył jej. Umiłował polską mowę, literaturę, Polaków - dawał temu świadectwo całym swoim życiem. Troszczył się o swoją umiłowaną ojczyznę, gorliwie się za nią modlił. Wskazywał rodakom drogę ku temu, co piękne i dobre. Na zawsze pozostanie w naszych sercach jako największy autorytet moralny.