Mistrzostwa w Marszu na Orientację

Dnia 23.03.2015r. w pobliskim lesie w Prostkach odbyły się Mistrzostwa w Marszu na Orientację.  Zorganizowano je w ramach obchodów  I Dnia Wiosny. W imprezie tej udział wzięły 2 drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach oraz drużyny z gimnazjum i liceum. Kierownikiem pierwszej naszej drużyny był pan Lech Karwowski. W składzie jego drużyny znaleźli się : Filip Chmielewski, Dominika Jarocka, Sandra Borczuch, Mateusz Olszewski oraz Magdalena Gentek.  Opiekunem drugiej ekipy była pani Agnieszka Purzeczko. W skład jej drużyny weszli : Helena Czajka, Natalia Kudrawiec, Ernest Moryc, Piotr Głębocki i Rafał Jakubik.   Uczniowie rywalizowali na trudnych i długich , ale malowniczo położonych trasach leśnych, przygotowanych przez nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Prostkach. Start i meta usytuowane były przy Słupie Granicznym w Boguszach.

Celem tej imprezy była promocja  zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego. Zachęcenie uczniów do systematycznego uprawiania sportu oraz dbania o kondycję fizyczną. Poza tym promowano bieganie i marsz jako najprostsze formy aktywności ruchowej.

Uczniowie z naszej szkoły bardzo dobrze radzili sobie na trasie. Wyśmienicie rozpoznawali kierunki i czytali mapy. Odnaleźli wszystkie punkty kontrolne . Bardzo dobrze zapamiętali instrukcje, jakich udzielił im organizator zawodów.  Przy okazji zabawy sprzątali też las.  Rywalizację wygrała drużyna pani Agnieszki Purzeczko. Uczniowie otrzymali puchar, medale oraz drobne upominki.  Ekipa pana Lecha Karwowskiego uplasowała się na II miejscu.

Na mecie czekał na zawodników gorący posiłek , napoje oraz ognisko z kiełbaskami przygotowane przez leśników.

Uczniowie oraz nauczyciele miło i aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Podziwiali uroki pobliskiej okolicy. Zadbali też o środowisko.  Długo opowiadali sobie wrażenia z tej imprezy.

Gratulujemy !!!

Agnieszka Purzeczko