Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

15 października 2018r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. To ważne święto oświaty i szkolnictwo polskiego.

Pierwsza część tej uroczystości miała charakter podniosły. Pan dyrektor i zaproszeni goście przypomnieli nam historię tego święta, a Wicekurator Warmińsko-Mazurski Pan Wojciech Cybulski opowiedział o współczesnym stanie szkolnictwa. Tradycją jest, że tego dnia wyróżniający się w pracy nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły otrzymują z rąk dyrektora nagrody – tak też było i tym razem. Pan Jarosław Ćwik docenił ogromny wkład pracy w wykonywanie swych obowiązków wielu osób i nagrodził ich trud. Nagrody i odznaczenia otrzymali:

• Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej - p. Barbara Orłowska
  • Nagrodę Warmińskoo-Mazurskiego Kuratora  Oświaty - p. Barbara Merska
  • Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodę Wójta Gminy Prostki - p. Joanna Cybulska

Wszyscy nagrodzeni złożyli podziękowania za docenienie ich pracy i zapewnili, iż są one motywacją do dalszej, wytężonej pracy. Wyróżnienia należą się wszystkim pracownikom, ponieważ ich wysiłki przyczyniają się do wysokiego poziomu pracy szkoły i sukcesów uczniów.

Druga część spotkania miała już charakter rozrywkowy, bowiem uczniowie postanowili pokazać obraz szkoły z ich punktu widzenia. W czasie akademii nie zabrakło zabawnych piosenek, wierszyków, scenek - oczywiście z tętniącego życiem pokoju pedagogów. Ich codzienność w żartobliwy sposób zaprezentowali uczniowie klas 8.

„Życzymy takich myśli marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom - tym starszym i tym młodszym – zrodziła wiele szlachetnych owoców. Dziękujemy za wszystko…” – takimi oto słowy nasi najstarsi wychowankowie podziękowali nauczycielom i pracownikom oświaty za serce i trud włożony w kształtowanie ich dusz i umysłów. Och! Było miło!

Słowa, które usłyszeliśmy od naszych uczniów, sprawiły, że wszyscy zapomnieliśmy o codziennych troskach, a naszą wspólną przestrzeń wypełniły wszystkie barwy tęczy… Dziękujemy…

Barbara Merska