VI edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o ,,Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkachˮ

11.12.2018 r. w naszej szkole odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu  Ortograficznego o ,,Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkachˮ.

Celem konkursu było propagowanie zasad poprawnej polszczyzny, dbałość i troska o poprawność pisowni w języku polskim, wzbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficzno - interpunkcyjnych oraz zachęcania uczniów do stawania w konkursowe szranki.

W zmaganiach wzięło udział 11 uczniów z klas V-VIII, którzy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Paweł Kacperski - uczeń klasy VIII b Szkoły Podstawowej w Prostkach.

Wyróżnienia (według kategorii wiekowej) otrzymali:

• na poziomie klas V - Marika Nowacka (uczennica klasy V b; Szkoła Podstawowa w Prostkach),
  • na poziomie klas VI - Szymon Sikora (uczeń klasy VI; Szkoła Podstawowa w Wiśniowie Ełckim)
  • na poziomie klas VII - Julia Jurczykowska (uczennica klasy VIIa; Szkoła Podstawowa w Prostkach).

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a zwycięzcy i wyróżnieni również wieczne pióra. Fundatorami nagród była Spółdzielnia Uczniowska ,,Mrówkaˮ i p. K. Chyc, zajmująca się jej działalnością.

Za przygotowanie uczniów do konkursu dziękujemy: p. M. Budnik, p. J. Cybulskiej, p. K. Czerepko, p. Z. Dłuskiemu, p. B. Merskiej, p. A. Nieznańskiej.

Zwycięzcom gratulujemy.