Aktywna Młodzież w Szkolnych Klubach Wolontariatu.

Od września 2018 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Produktu Lokalnego "Wiatraki Mazur"  pod hasłem „Aktywna Młodzież w Szkolnych Klubach Wolontariatu”. Głównym celem projektu jest rozwój wolontariatu poprzez edukację obywatelską i rozwój kompetencji społecznych młodzieży.

Od września 2018 roku nasza szkoła, a dokładniej klasa 7b bierze udział w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Produktu Lokalnego "Wiatraki Mazur"  pod hasłem „Aktywna Młodzież w Szkolnych Klubach Wolontariatu” . Koordynatorkami projektu są p. Izabela Lelo wychowawca klasy 7B oraz  p. Agnieszka Karaś opiekun szkolnego koła Caritas.

Projekt „Aktywna Młodzież w Szkolnych Klubach Wolontariatu” finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Głównym celem projektu jest rozwój wolontariatu poprzez edukację obywatelską i rozwój kompetencji społecznych młodzieży.  Cykl zajęć oraz rywalizacja z innymi szkołami pozwoli naszym uczniom rozwinąć takie kompetencje jak: współpraca, zaangażowanie, odpowiedzialność oraz empatia. Wspólnie realizowane działania uczą pracy w grupie, komunikowania się ze sobą, zachęcają do podejmowania działań i brania za nie odpowiedzialności. Uczniowie współpracują ze środowiskiem lokalnym, poznają jego plusy i minusy, ale także dostrzegają  także swoje mocne i słabe strony.