Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe 2019

17 stycznia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami oraz rodzicami uczestniczyli w apelu pt. ,,Bezpieczne ferie”. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klasy II a, pod kierunkiem opiekunów: pani Agnieszki Karaś oraz pani Anny Krukowskiej. Celem spotkania było przypomnienie zebranym konieczności  przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas z zbliżających się ferii zimowych oraz kształtowanie nawyku poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne, jak również innych.

Na początku głos zabrał dyrektor szkoły pan Jarosław Ćwik. Przypomniał wszystkim, jak wielką wagę w życiu każdego człowieka odgrywa znajomość zasad bezpieczeństwa.  Szczególną uwagę zwrócił  uczniom na ,,bezpieczeństwo” podczas  zbliżających się ferii  zimowych, ale nie pominął także ogólnego znaczenia tego słowa,  które odnosi się do każdego miejsca i sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Następnie przekazał  mikrofon uczniom klasy II a.

…Jest zimowy, słoneczny dzień. Mała Marysia siedzi sobie wygodnie, popija  ciepłe mleczko z miodem i myśli…

Tymi słowami, młodzi aktorzy,w przygotowanych zimowych kostiumach, w otoczeniu pięknej, zimowej scenografii, rozpoczęli swój występ.  W wierszach, dialogach i piosenkach  przypomnieli, że oprócz świetnej, zimowej zabawy, czyhają na nas również zimowe niebezpieczeństwa. Nie możemy zapominać, że gdziekolwiek będziemy spędzać ferie, musimy bawić się bezpiecznie.

Do zobaczenia po feriach!!!