Rajd rowerowy

3 października 2014 r. uczniowie klas piątych  wzięli udział w rajdzie rowerowym  „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Jadąc leśnymi i polnymi ścieżkami, dzieci podziwiały piękno przyrody najbliższej okolicy oraz zwiedzały zabytki Gminy Prostki. Cmentarz w Kosówce przypomniał uczestnikom wycieczki tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej. Tu nastąpił dłuższy postój – p. J. Cybulska wyjaśniła, czym jest to miejsce dla Polaków. Nastąpiła chwila zadumy i refleksji.

Następnym miejscem odpoczynku było Toczyłowo. Dzieci patrząc na jezioro, wracały pamięcią do wakacyjnych przygód. Potem pagórki, piach, brak powietrza w kołach, zmęczenie, upadki – i tak wszyscy szczęśliwie dotarli do Słupa Granicznego,gdzie  na wszystkich czekało ognisko (przygotowała je p. Beata Gentek z Wiktorią - uczennicą kl.Va).

Kiełbaski, rozmowy i oczywiście zabawy kończyły wspólną przygodę z historią w tle. Czas minął bardzo szybko, o godzinie 17:15 wróciliśmy do szkoły.

Pomysłodawcę i organizatora rajdu Joannę Cybulską wpierały mamy uczniów:  p. B. Gentek., p.Z. Miliszewska i p. Ż. Moryc.

Joanna Cybulska