W świątecznym klimacie

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach   odbył się koncert muzyczny, wykonany przez absolwentkę nasze szkoły Aleksandrę Orłowską oraz jej koleżanki: Marię Magdalenę Kośnik, Joannę Michniewicz, Sylwię Wojciechowską – studentki Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie Wydział Zamiejscowy w Białymstoku.

W pierwszej części królowała muzyka klasyczna, natomiast w drugie przepiękne kolędy wykonane w wersji wokalnej – a capella oraz w wersji instrumentalnej  wprowadziły wszystkich słuchaczy w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkową atrakcją były elementy edukacji muzycznej dla uczniów - czyli prezentacja instrumentów muzycznych: skrzypiec, fagotu, fletu poprzecznego oraz gitary.

Występ młodych muzyków był prawdziwą ucztą duchową, a jednocześnie potwierdzeniem, że w małej gminnej miejscowości można realizować swoje marzenia i osiągać sukcesy. Płynące takty muzyki i słowa polskich kolęd wprowadziły w nastrój świąteczny. Klasyczne utwory takie jak „Cztery pory roku” Vivaldiego,  „ Aria na strunie G”, walc z filmu „Noce i dnie” i piękne utwory solowe wokalne i na instrumentach nagradzane były burzą oklasków. Hasło scenografii „Muzyka łagodzi obyczaje” kolejny raz  potwierdziło jak ważna jest edukacja muzyczna młodego pokolenia, szczególnie w obszarach wiejskich, gdzie dostęp do ośrodków kultury jest bardzo ograniczony. Koncert był jednym z elementów krzewienia kultury muzycznej, a także kształtowania wrażliwości i umiejętności słuchania.

Dyrektor szkoły podziękował występującym artystkom oraz organizatorom koncertu Państwu Barbarze i Mirosławowi Orłowskim, a także Panu Lechowi Karwowskiemu, który zadbał o stronę techniczną. Był prezentem mikołajkowym dla naszych dzieci.

Słuchacze ogromnymi brawami wyrazili swój aplauz oraz nadzieję na kolejne muzyczne emocje, a uczniowie kl. IIIA wręczyli artystkom własnoręcznie wykonane bombki choinkowe.