Ślubowanie klas I

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II są już pełnoprawnymi uczniami. 25 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Prostki pan Rafał Wilczewski, dyrektor Przedszkola Samorządowego „Mazurki” p. Jadwiga Lasota, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Ewa Ratkiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej p. Joanna Sztramko, przewodniczący Rady Gminy p. Henryk Strojecki, przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Sut. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym oraz przed zaproszonymi gośćmi i rodzicami, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Jarosław Ćwik oraz pan wicedyrektor Mariusz Kurzątkowski dokonali symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II" i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Następnie głos zabrali zaproszeni goście oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy pogratulowali uczniom występu i przekazali prezenty, by ten dzień stał się dla nich jeszcze bardziej wyjątkowy. Po części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, na życzenia, podziękowania i uściski.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci. Pierwszoklasistów przygotowały wychowawczynie p. Magdalena Kurzątkowska i p. Anna Baczewska.