Niezwykłe spotkania andrzejkowe

29 listopada 2013r. w naszej szkole odbyły się dwie imprezy andrzejkowe. W pierwszej wzięli udział nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III, w drugiej uczniowie z klas IV-VI.

Oba spotkania – zarówno przedpołudniowe, jak i wieczorne – obfitowały w szereg niespodzianek, które dla naszych wychowanków przygotowali rodzice naszych podopiecznych. Mamy i tatusiowie tego dnia wcielili się w role „wróżek i wróżbitów, cyganek i jasnowidzów”, którzy w niezwykły sposób „starali się przepowiedzieć najbliższą przyszłość dzieci”. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać, jak należy postępować, aby odnieść w życiu sukces, co fortuna w najbliższym czasie im przyniesie, niektórym udało się nawet poznać imię ich przyszłej sympatii. Każdy znalazł coś dla siebie! Rodzice naszych uczniów pomyśleli też o naszych łasuchach i przygotowali rozpływające się w ustach ciasteczka z ukrytą w środku wróżbą, odkrywającą przed dziećmi tajemnice nadchodzącego roku… Zabawie nie było końca! Nasi podopieczni oblegali stoiska z wróżbami prawie do ostatnich minut imprezy. Nie dali chwili wytchnienia naszym zapracowanym wróżbitom. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ich niesamowite, pomysłowe, barwne stroje, które były wielkim zaskoczeniem. Szczególnie bacznie przyglądały się im dziewczęta, to właśnie one wydawały same pochlebne opinie na ich temat. Nasza młodzież miała nie lada orzech do zgryzienia – zastanawiała się, w kogo wcielili się ich tatusiowie i mamusie. A trudno było zgadnąć, gdyż w przygotowaniu spotkań wzięło udział 26 rodziców ze wszystkich klas.

Za ogromne zaangażowanie Państwa dziękujemy z całego serca. Te piątkowe wydarzenia na długo zapadną w naszą pamięć, były one doskonałym momentem do wspólnej zabawy. To dzięki Państwa zaangażowaniu nasi uczniowie wspominają je z zachwytem. Choć w przepowiadanie przyszłości nie wierzymy, to i tak imprezy andrzejkowe były cudownym, magicznym razem spędzonym czasem.

Barbara Merska