VII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego

09.12.2019 r. w naszej szkole odbyła się VII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o „Pióro Dyrektora Szkoła Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach”.

Celem konkursu było propagowanie zasad poprawnej polszczyzny, szerzenie troski o poprawność pisowni w języku ojczystym,. Wzbudzenie motywacji do pogłębienia wiedzy i umiejętności ortograficzno-interpunkcyjnych oraz zachęcanie uczniów do stawania w konkursowe szranki.

Organizatorami tegorocznego konkursu była Szkoła Podstawowa w Prostkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Prostkach.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów kl. VI – VIII, którzy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe Gminy Prostki.

Zwycięzcą tegorocznej VII edycji została Marika Nowacka – uczennica klasy VIb Szkoły Podstawowej w Prostkach, II miejsce zajęła Nikola Moczydlowska – uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej w Wiśniowie Ełckim, zaś III – Julia Jurczykowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Prostkach.

Zwycięzców oraz pozostałych uczestników konkursu przygotowywali nauczyciele – p. M. Budnik, p. A. Krukowska, p. I. Sztachelska, p. A. Nieznańska, p. J. Cybulska.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, a zwyciężczyni „pióro”.

Fundatorami nagród byli:

• Szkoła Podstawowa w Prostkach – Spółdzielnia Uczniowska „Mrówka” (opiekun p. K. Chyc),
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Prostkach,
  • p. J. Cybulska.