Jak zachować się w czasie ataku psa? – spotkanie profilaktyczne z psami policyjnymi

18 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Tego dnia dzielnicowy Prostek asp. szt. Janusz Merski zaprosił do naszej placówki funkcjonariuszy policji z ich podopiecznymi – psami policyjnymi. Sierż szt. Daniel Buraczewski i jego podopieczny Vader, a także sierż. szt. Przemysław Gryziak z Luisem spotkali się z uczniami klas 1-3.

Oprócz tego, że poznaliśmy te wyszkolone zwierzęta, mieliśmy okazję zobaczyć, jak należy postępować w czasie ataku psa na człowieka. Nasi goście zaprezentowali zgromadzonym bezpieczną pozycję „żółwia” i opowiedzieli, jak należy zachowywać się w kontakcie z nieznanym, agresywnym psem. Miejmy nadzieję, że tej wiedzy nie będziemy musieli nigdy wykorzystywać.

Nasi goście opowiedzieli także o specyfice swojej pracy i pracy ich psów przewodników. Łatwego życia one nie mają: pracują, szkolą się, działają w niebezpiecznych warunkach, zdarza się, że odnoszą rany. Często różne sytuacje są dla nich powodem do stresu. Działając jednak, zawsze dbają one o dobro ludzi. Pieski te – podobnie jak funkcjonariusze policji – służą społeczeństwu…

Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu dzielnicowemu i gościom, że znaleźli czas, by nas odwiedzić i poprowadzić dla nas ciekawe szkolenia. To były ważne lekcje.

Autor: Barbara Merska