Jasełka

19 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole jasełka. Za ich przygotowanie odpowiedzialni w tym roku byli uczniowie klas: Vb i Vc. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy p. A. Złotkowskiej, p. A. Fidury-Syłak i p. K. Zwieczorowskiej, udało się ukazać historię narodzin Jezusa.

Przedstawienie rozpoczęło się Zwiastowaniem. Potem ukazano wędrówkę Maryi i Józefa, niechęć mieszkańców Betlejem do obcych i Boże Narodzenie. Spektakl zakończył się sceną przyjścia do nowonarodzonego Jezusa Trzech Króli oraz dzieci z różnych krajów i kontynentów aby złożyć mu hołd i dary.
Przedstawienie było montażem słowno-muzycznym, gdyż partie słowne przeplatały się z kolędami, których wykonanie opracował wspólnie z najlepszymi uczniowskimi głosami opracował p. M. Czechowski.