I Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny

21 lutego 2020r. w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w szkole w Nowej Wsi Ełckiej odbył się I Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny  pt. „Mistrzowie Słowa”.

Celem konkursu było podnoszenie sprawności językowej, propagowanie kultury języka polskiego, rozwijanie zainteresowań językiem polskim, kształcenie umiejętności retorycznych oraz integrowanie środowisk szkolnych. Zmagania frazeologiczne polegały na sprawdzeniu znajomości wiedzy oraz umiejętności zastosowania związków w wypowiedzi. Poziom był wysoki i bardzo wyrównany.

Nasi uczniowie z klasy VIII b – Oliwia Kudzin, Nikolina Pycz oraz Tomasz Cybulski wykazali się ogromną wiedzą, umiejętnościami oratorskimi i zajęli I miejsce, pokonując reprezentantów czterech szkół. Zdobyli  miano „Mistrzowie Słowa”.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nie zapomniano równieżo opiekunie, który również został nagrodzony.

Gratulujemy zwycięzcom!