Wędrujący Filmoznawca w naszej szkole

Film to nie jest matematyka. Każdy z nas ma inny gust.”

Dominika Ostałowska

14 lutego 2020 roku do naszej szkoły zawitał Wędrujący Filmoznawca czyli pani Marta Bartoszuk. Sprawcą miłej niespodzianki była Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny z siedzibą w Warszawie.

Pani Marta przeprowadziła warsztat zatytułowany „Od pomysłu do scenariusza”, w którym wzięli udział uczniowie z klas: Vc i VII b. Prowadząca pokazała, jak skutecznym narzędziem edukacyjnym - prowadzącym do działań aktywizujących uczniów - jest film. Dla uczestników warsztatu była to nauka ale też i zabawa.

Podczas warsztatów nasi uczniowie zgłębiali wiedzę z obszaru filmu animowanego. Następnie pracowali nad jej wykorzystaniem poprzez tworzenie własnych storyboardów czyli scenopisów obrazkowych. Kwintesencję ich doświadczeń warsztatowych stanowiła prezentacja prac na forum grupy warsztatowej.