Próbna ewakuacja

W ramach ćwiczeń przeciwpożarowych przeprowadzono w naszej szkole próbną ewakuację.

W dniu 28 listopada o godzinie 08.00 rozległy się dzwonki alarmowe i zawyła syrena. Uczniowie pod opieką nauczycieli oraz pracownicy administracji i obsługi opuścili budynek szkoły. Wychowawcy sprawdzili liczbę uczniów i zameldowali dyrektorowi szkoły o stanie klas. Kontrola stanu liczby uczniów wykazała brak jednego ucznia. Przybyła na miejsce ekipa Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostkach skontrolowała wszystkie pomieszczenia i ewakuowała „poszkodowanego” ucznia.

Następnie dyrektor uświadomił uczniom i pracownikom szkoły, jak ważne jest sprawne opuszczenie zagrożonego miejsca. Przypomniał, iż jednym z elementów jest zachowanie spokoju. Należy też wykonywać polecenia kierującego ewakuacją. Tylko wtedy skutki ewentualnego zagrożenia będą minimalne. Próbne ewakuacje są najlepszym sposobem przećwiczenia tego typu zachowań podczas niebezpiecznych sytuacji.

Na koniec dyrektor podziękował drużynie Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w przeprowadzeniu akcji.