Lata 80 XX w. w Polsce

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami"

Adam Mickiewicz

Jak wyglądała PRL - owska rzeczywistość Polski lat 80 ? Niektórzy z nas doskonale pamiętają tamte czasy. Inni, zachowali w swojej pamięci jedynie mgliste, na dodatek pojedyncze obrazy z tamtych lat. Są też i tacy, którzy tych czasów nie znają wcale. Na przykład uczniowie, zwłaszcza szkół podstawowych. I to z myślą o nich powstał scenariusz lekcji „Nie ma cwaniaka nad dziecko z trzepaka – lata 80 XX wieku w Polsce”.

Nasi uczniowie z klas 4-5 uczestniczyli w lekcji historii online na zoomie przeprowadzonej w oparciu o w/w scenariusz. Osobą prowadzącą zajęcia był pracownik IPN z Warszawy.

Poniższe zdjęcia pokazują jak wyglądała lekcja i jaki obraz Polski lat 80 pozostawiła w pamięci tych młodych ludzi.