Wycieczka do Warszawy

W dniu 22 maja 2015 roku uczniowie klas Va i IVb naszej szkoły wraz z wychowawcami: panią Agnieszką Nieznańską, panią Anną Złotkowską, panią Justyną Kurzątkowską i panem Lechem Karwowskim wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, seans w Oceanarium 3D i obejrzenie pokazu grających fontann.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Każdy z uczestników wycieczki mógł w sposób ciekawy i przyjemny można poznać tajniki nauk ścisłych takich jak: matematyka, fizyka czy przyrodniczych jak biologia czy chemia. Uczniowie mogli swobodnie poruszać się po Centrum i niekiedy na własnej skórze odczuć prawa fizyki czy biologii.

Następnie przejechaliśmy na drugą stronę Wisły pod Stadion Narodowy do Oceanarium Prehistorycznego 3D.

"Oceanarium Prehistoryczne 3D to pierwszy na świecie projekt, który "ożywia" prehistoryczne stworzenia morskie. W jego wnętrzach można poczuć się jak w środku oceanu. Z wykorzystaniem najnowszych technologii 3D i we współpracy z paleontologami udało się zrekonstruować najciekawsze prehistoryczne stworzenia wodne, które żyły w głębinach oceanu od ok. 350 milionów do 1,5 miliona lat temu. W Oceanarium można obejrzeć m.in. megalodona, plezjozaura, dunkleosteusa, szonizaury oraz inne gatunki. Wszystkie pływające w Oceanarium gady, ryby i ssaki prehistoryczne zaprezentowane są w swoich naturalnych wymiarach.

Na odwiedzających czekają labirynty pełne ogromnych "akwariów”, czyli ekranów 3D. Specjalny system nagłośnienia zapewnia niesamowite wrażenia dźwiękowe. Nie przesadzamy nazywając Oceanarium Prehistoryczne 3D najbardziej innowacyjną atrakcją dla miłośników podwodnej prehistorii, jaką kiedykolwiek zbudowano. Oceanarium można śmiało nazwać atrakcją multimedialną XXI wieku.
Wizyta w Oceanarium jest świetnym uzupełnieniem programu nauczania szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Każde z "akwariów" przedstawia scenę z życia osobnego prehistorycznego gatunku."(żródło:http://www.stadionnarodowy.org.pl/nasze-miejsce/oceanarium-prehistoryczne-3d)
Szczególnej atrakcji dostarczyła ostatnia scena, gdzie atakował prehistoryczny rekin.

Po tych wrażeniach udaliśmy się do obiad w McDonald’s.

Ostatnim punktem wycieczki był pokaz w multimedialnym Parku Fontann. O godzinie 21.00. Uczniowie obejrzeli pokaz „woda-światło-dźwięk” z wykorzystaniem reflektorów LED i laserów.

Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  dotarliśmy do Prostek, gdzie na swoje pociechy czekali już rodzice.