I miejsce w grywalizacji w ramach projektu "Aktywne Szkolne Kluby Wolontariatu - przez wolontariat do kompetencji społecznych"!

24 czerwca 2021 roku uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem Anną Fidura-Syłak uczestniczyli w gali podsumowujący projekt "Aktywne Szkolne Kluby Wolontariatu - przez wolontariat do kompetencji społecznych". Realizowany w 5 szkołach wiejskich projekt, miał na celu podniesie kompetencji społecznych młodzieży poprzez planowanie i realizację akcji wolontariackich.

Podczas podsumowania, które odbyło się w Ełckim Centrum Kultury uczniowie wszystkich szkół opowiedzieli o zaplanowanych i przeprowadzonych przez siebie akcjach. Powiedzieli co było łatwe, co sprawiło im najwięcej radości, jak również o trudach związanych z realizacją danego przedsiemwzięcia.

Szkolne Kluby Wolontariatu za zaplanowane i zrealizowane akcje otrzymywały punkty w kilku kategoriach (innowacyjność, zasięg, promocja, zaangażowanie, itp.). Punktowane były również quizy, które organizatorzy wysyłali szkołom po zrealizowanych zajęciach z uczniami.
Nasza szkoła uzyskała w sumie 52 punkty i zajęła I miejsce oraz nagrodę w wysokości 1100 zł.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Rozwoju Produktu Lokalnego "Wiatraki Mazur", za możliwość uczestnictwa w projekci, dzięki któremu bardzo dużo się nauczyliśmy.

Dziękujemy również wszystkim instytucjom, nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz mieszkańcom za wspieranie naszych działań.

Opiekun SKW Anna Fidura-Syłak