Centrum Mistrzostwa Informatycznego - Zakończenie projektu

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas piatych oraz szóstych uczestniczyli w zajęciach koła informatycznego, prowadzonego w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, przez panią Annę Fidura-Syłak.

Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tajemnice programowania praz poznali elementy robotyki. Pomimo trudnego czasu uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Podejmowali trud pisania programów w języku Scratch, składali otrzymane w ramach projektu mBoty oraz wprawili je w ruch, po czym zorganizowali zawody na czas jeżdzenia mBotami po torze przeszkód.

Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia kursu informatycznego oraz nagrody (karty upominkowe do MediaExpert, kubki oraz pendrive) za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Anna Fidura-Syłak