Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Informujmy, że gmina Prostki planuje złożenie wniosku w ramach Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”, który umożliwia m.in. przekazanie dzieciom, pochodzącym z rodzin byłych pracowników PPGR, sprzętu komputerowego zakupionego w ramach projektu. Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

Wsparcie skierowane do uczniów, którzy:

• zamieszkują miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane PPGR;
  • są członkami rodzin byłych pracowników PPGR;
  • nie otrzymały na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Warunkiem zakwalifikowania do udziału w projekcie jest m.in. złożenie przez rodzica/opiekuna prawnego uczącego się dziecka lub pełnoletniego ucznia szkoły średniej wskazanych niżej dokumentów w terminie do 25.10.2021 r. do godz. 15.00:

• oświadczenia, które będzie podstawą do złożenia wniosku przez gminę;
  • zgody na przetwarzanie danych osobowych;
  • oświadczenia o wyborze sprzętu i możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu na sprzęcie komputerowym, który zostanie zakupiony w ramach projektu;
  • dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia członka rodziny, który był zatrudniony niegdyś w zlikwidowanym PPGR (dokument umożliwi szybszą weryfikację czy składający oświadczenie jest uprawniony do ubiegania się o wsparcie - dokument nieobligatoryjny).

Miejsce składania dokumentów:

Komplet dokumentów należy składać w siedzibie Urzędu Gminy Prostki w pokoju nr 106 (sekretariat) w terminie do 25.10.2021 r. do godz. 15.00.

Złożone dokumenty zostaną zweryfikowane przez pracowników Urzędu Gminy Prostki, w zakresie kwalifikowalności i zgodności z założeniami wskazanymi w dokumentacji projektowej/konkursowej.