Matematyczny Kalendarz Adwentowy

Zapraszamy do udziału w gminnym konkursie: "Matematyczny kalendarz adwentowy", organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Prostkach.

Internetowy konkurs matematyczny skierowany jest  do uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Prostki. Jego celem jest:

• rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów
  • wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym
  • doskonalenie umiejętności w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnej.
  • nauka systematyczności i wytrwałości

Regulamin Gminnego Konkursu

„Matematyczny Kalendarz Adwentowy”

1. Inicjatorem i organizatorem konkursu „Gminny Matematyczny Kalendarz Adwentowy”, zwanego dalej Konkursem, jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach.
  2. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Prostki.
  3. Od 1 grudnia 2021 roku o godzinie 7:00 na stronie internetowej Organizatorów — spprostki.szkolnastrona.pl — publikowane będzie jedno zadanie. Ostatnie zadanie opublikowane zostanie dnia 24 grudnia 2021 roku o godzinie 7:00.
  4. Uczestnicy Konkursu rozwiązują zadania, a następnie rozwiązania przesyłają za pomocą formularza zamieszczonego na stronie internetowej konkursu do godziny 23:59 tego samego dnia, w którym zostało opublikowane zadanie. Wynik należy zawsze podawać jako wartość zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku, nawet jeśli jest liczbą całkowitą (na przykład, jeśli wynikiem jest 4,1 to wysyłanym rozwiązaniem powinno być 4,10; podobnie, jeśli wynikiem jest 42, to wysłanym rozwiązaniem powinno być 42,00).
  5. Do Konkursu można przystąpić w dowolnym momencie. Wypełniając formularz, należy podać imię, nazwisko, klasę oraz szkołę, do której uczęszcza uczeń.
  6. Uczestnik zobowiązany jest do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i przesłanie go w formie skanu lub zdjęcia, na adres: kalendarzadwentowyprostki@gmail.com.
  7. W ramach jednego zadania można wysłać jedno rozwiązanie. W przypadku wysłania kilku odpowiedzi, pod uwagę będzie brane pierwsze rozwiązanie.
  8. Za poprawnie rozwiązane zadanie przyznany jest jeden punkt.
  9. Przystępując do Konkursu uczestnik wyraża zgodę na opublikowanie jego imienia i nazwiska oraz nazwy szkoły na liście rankingowej oraz liście laureatów.
  10. Po zakończeniu Konkursu w terminie do 7 stycznia 2022 roku na stronie konkursu umieszczona zostanie ostateczna lista laureatów.
  11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zweryfikowania, czy uczestnik uczęszcza do zadeklarowanej szkoły.
  12. Wszelkie uwagi organizacyjne oraz merytoryczne dotyczące konkursu, zadań i ich rozwiązań można kierować na adres kalendarzadwentowyprostki@gmail.com.
  13. Uczestnik przystępując do Konkursu akceptuje niniejszy regulamin.