Projekt Edukacyjny

W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole realizowany jest międzynarodowy projekt edukacyjny „Polsko – tureckie podróże kulinarne”. Pomysłodawcą oraz koordynatorem jest p. M. Kurzątkowska. Projekt ma na celu nawiązanie współpracy z innymi szkołami, znajdującymi się w różnych częściach naszego kraju oraz poznanie Turcji - państwa położonego w Azji. Uczniowie poznają ciekawostki kulinarne, smaki i zapachy nowych przypraw oraz sposób przyrządzania potraw regionalnych. Dowiedzą się o etiologii przygotowanych potraw, oraz o położeniu poznanych regionów na mapie Polski i świata. Poza udziałem Sefaköy Primary School z Turcji udział biorą dwie polskie szkoły: Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego herbu Sulima w Starym Garbowie oraz Szkoła Podstawowa w Bochotnicy.

W ramach projektu nawiązaliśmy współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich w Prostach. Efektem współpracy był cykl warsztatów kulinarnych. Zgodnie z zasadami projektu przepis na kartacze znalazł się w książce kucharskiej prowadzonej przez uczestników.

Uczniowie z klasy IIa razem z wychowawcą p. Agnieszką Karaś wykonywali pierogi z grzybami i kapustą. Natomiast klasa III b razem z p. Magdaleną Kurzątkowską, kartacze.

Dziękujemy p. Anecie Żabińskiej, p. Marcie Kiluk z Koła Gospodyń Wiejskich za zaangażowanie i przeprowadzenie warsztatów oraz p. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury za pomoc oraz udostępnienie pomieszczeń.