Wiem jak pomagać!

Pierwsza pomoc jest czynnikiem o kluczowym znaczeniu podczas zdarzeń nagłych zagrażających życiu lub zdrowiu. Umiejętne udzielenie pomocy osobie lub osobom poszkodowanym w zdarzeniu kryzysowym jest nie tylko obowiązkiem prawnym, ale i moralnym ze strony każdej osoby obecnej na miejscu zdarzenia. Dlatego też uczniowie klasy III b podczas zajęć z pierwszej pomocy przedstawiali scenki podczas w których inscenizowali wybrane sytuacje wymagające od nich udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Dzieci losowały zdarzanie (oparzenie, złamanie, omdlenie, atak epilepsji, krwotok z nosa, krwotok z głębokiej rany, zatrzymanie krążenia), następnie w parach przedstawiały sposób udzielania pomocy. Aby dodać większego realizmu, zastosowali odpowiednią charakteryzację.

Dzięki praktycznemu przekazaniu wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy uczniowie mają świadomość, że ich umiejętności mogą ratować ludzkie życie i zdrowie w każdej sytuacji! Zajęcia edukacyjne z nauki udzielania pierwszej pomocy są bardzo ważnym etapem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Kształtują postawę proaktywną uczniów.