Projekt Czysta woda - zdrowia doda!

Opublikowany pod koniec lutego raport Narodowego Funduszu Zdrowia i GUS o szkodliwości jedzenia cukru nie pozostawia złudzeń – już blisko 1/3 ośmiolatków w Polsce pije kolorowe i słodzone napoje minimum raz w tygodniu.  Młodzi Polacy wręcz „nasiąkają” cukrem. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że dzieci tyją najszybciej w Europie. Ponad 18% jedenasto- i dwunastolatków ma nadwagę, a przeszło 3% jest otyłych.

W związku z tym 03.12.2021r. uczniowie klasy III b wraz z nauczycielkami p. K. Kurzątkowską i p. E. Sulewską wzięli udział w projekcie orgaznizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia p.t. „Czysta woda zdrowia doda”. Uczniowie mieli okazję przekonać się ile cukru znajduje się w wybranych napojach oraz produktach. W grupach wykonali plakaty, dyskutowali na temat składu przyniesionych produktów, przypomnieli sobie również zasady prawidłowego żywienia.