Innowacja "Ekspresem po wiedzę"

Uczniowie kl. II b realizują w b.r.szk. innowację pedagogiczną "Ekspresem po wiedzę".

Jej głównym celem jest wyrównanie braków edukacyjnych spowodowanych kilkumiesięczną nauką zdalną w kl. I. Nie wszyscy uczniowie mieli odpowiednie warunki lokalowe, sprzęt, itp. - w szczególności tam, gdzie kilkoro dzieci miało lekcje w tym samym czasie. Ci, którzy doskonale zapamiętali materiał mogą wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami pomagając kolegom. Ważny też jest bezpośredni kontakt z rówieśnikami, który - jak wiemy - w czasie nauki zdalnej był mocno ograniczony, a wręcz niemożliwy. Dlatego podczas realizowanej innowacji dzieci będą miały możliwość integracji, poznawania swoich kolegów i koleżanek podczas zabaw.

Innowacja realizowana jest podczas dodatkowych zajęć edukacyjnych.

Alina Przyborowska