Konkurs Plastyczny „Bezpieczni w sieci”

W kwietniu 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Bezpieczni w sieci”  zorganizowanym przez Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.

Celem owego przedsięwzięcia była edukacja uczniów  w zakresie problematyki zagrożeń  wynikających z korzystania z „sieci” oraz poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży surfujących po Internecie i różnych aplikacjach społecznościowych. Zwrócono również uwagę na zjawisko cyberprzemocy.

Konkurs skierowany był do uczniów szkól podstawowych z terenu powiatów: ełckiego, gołdapskiego, oleckiego i piskiego. Przeprowadzono go w dwóch kategoriach wiekowych.

Zadanie uczestników kategorii I ( klasy I – IV) było wykonanie pracy plastycznej na temat „Bezpieczni w sieci” w formacie A4 i dowolną płaską techniką plastyczną.

Zadaniem uczniów kategorii II (klasy V-VIII)  było wykonanie plakatu grafiką komputerową promującego hasło „Bezpieczni w sieci”.

Uczniowie naszej szkoły spisali się doskonale. Oto wyniki:

Kategoria I

I miejsce – Anika Reyes Dąbrowska ( opiekun Agnieszka Purzeczko)

wyróżnienie – Weronika Konopka ( opiekun Agnieszka Purzeczko)

Kategoria II

III miejsce – Dominik Demiańczuk ( opiekun Lech Karwowski)

Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Purzeczko