Co słychać u Grosika?

Zbliża się koniec roku szkolnego, a co za tym idzie kończy się realizacja I cz. projektu "Od grosika do złotówki", który realizują uczniowie kl. II b. O naszych działaniach od grudnia do marca już informowaliśmy, a co się działo przez ostatnie 3 miesiące? A zatem:

W kwietniu wyruszyliśmy na planetę ZABAWKA. Dowiedzieliśmy się, jaki wpływ na nasze zakupy ma reklama, jak mądrze gospodarować domowym budżetem, jak odróżnić zabawki bezpieczne od niebezpiecznych, na co zwracać uwagę. Poznaliśmy sposoby selektywnej zbiórki odpadów - w tym elektrośmieci - oraz sposoby powtórnego ich wykorzystania. W ramach ochrony przyrody wykonaliśmy Ekozabawki, projekt "Ptaki", wzięliśmy udział w gminnej akcji "Odpad zdasz, drzewko masz" (zebraliśmy ok. 900 plastikowych butelek!). Wspólnie z kl. IIIb przygotowaliśmy występ z okazji Dnia Ziemi - dostępny na YT: https://liblink.pl/cgykV6VT4b

W maju wyruszyliśmy z Grosikiem na bezpieczną majówkę. Dowiedzieliśmy się jak planować bezpieczny wypoczynek, czego unikać. Poszerzyliśmy wiedzę dot. oszczędzania w ramach domowego budżetu poprzez ochronę środowiska. Poznaliśmy sposoby na zmniejszenie rachunków za wodę, prąd, gaz.

W czerwcu wyruszyliśmy na planetę PARASOL. Dowiedzieliśmy się m.in. jak bezpiecznie i przyjemnie spędzić wakacje, czego wystrzegać się podczas korzystania z Internetu. Utrwaliliśmy wiedzę dot. bezpiecznego przechowywania pieniędzy i racjonalnego ich wydawania. Wykonaliśmy znaczki pocztowe Grosika, pojazdy, którymi Grosik wyruszy na wakacje oraz telefon Grosika. Nie zabrakło też zabaw z piosenką "Od grosika do złotówki"

Do zobaczenia we wrześniu!

A. Przyborowska