Świąteczny Prezent - podsumowanie

W grudniu 2022 roku Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził akcję "Świąteczny Prezent", której celem było wsparcie osób w kryzysie bezdomności. Przez trzy tygodnie młodzież zbierała w naszej miejscowości pieniądze do puszek, a na terenie szkoły sprzedawała słodkości oraz czekoladę na gorąco. Uczniowie odwiedzili również lokalne instytucje ze świątecznymi piernikami. Wszystkie podjęte działania skutkowały zebraniem prawie 2000 zł, które w całości zostały przeznaczone na pomoc dla osób potrzebujących.

Priorytetem młodzieży było przygotowanie 44 prezentów dla osób przebywających w Schronisku dla Osób Bezdomnych Markot w Ełku. Mimo, że czasy nie są łatwe i obawialiśmy się, czy uda nam się wszystko zrealizować, osiągnęliśmy zamierzony cel i dzisiaj wszystkie prezenty (oraz środki higieny osobistej) zostały dostarczone do Ełku. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas paczuszki dadzą panom tyle radości ile my mieliśmy z ich pakowania oraz przekazania.

W podziękowaniu grupa wolontariuszy otrzymała od panów własnoręcznie wykonany karmnik, za który serdecznie dziękujemy :)

Z tego miejsca pragniemy podziękować również wychowawcom i ich klasom, za przyjęcie zaproszenia i włączenie się do naszej akcji, poprzez przygotowania świątecznych prezentów: Annie Krukowskiej (klasa 1a), Agnieszce Karaś (klasa 3a), Agnieszce Purzeczko (klasa 5a), Izabeli Lelo (klasa 6a), Agnieszce Nieznańskiej (klasa 7b), Marioli Pieloch (klasa 8a), Annie Fidura (klasa 8b), Katarzynie Zwieczorowskiej (klasa 8c). Wszystkim instytucjom oraz Proboszczowi Piotrowi Sulewskiemu, za promowanie naszych działań oraz paniom z piekarni Zorza za gorącą herbatę i opiekę nad wolontariuszami również bardzo dziękujemy.

Wesołych Świąt!