GMINNA GRA TERENOWA W RAMACH OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA CZYTANIA TOLKIENA

24 marca 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Prostkach, Szkoła Podstawowa im. Ks. Bpa Edwarda Samsela w Wiśniowie Ełckim oraz Szkołą Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach zorganizowały Gminną Grę Terenową w ramach obchodów Światowego Dnia Czytania Tolkiena. Temu działaniu przewodził cytat:

"Jeśli się chce znaleźć, trzeba po prostu szukać (...).

Rzeczywiście, kto szuka, ten najczęściej coś znajduje,

niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba."

(J. R. R. Tolkien)

Do rywalizacji sportowo – literackiej na trasie przełajowej w pobliżu Stadionu Leśnego w Prostkach przystąpiło osiem dziesięcioosobowych drużyn ze wszystkich szkół podstawowych gminy Prostki wraz z opiekunami. Każda grupa na starcie otrzymała mapę, książkę Tolkiena oraz listę startową. Na zaznaczonej na mapie trasie znajdowało się 10 punktów kontrolnych, na których na uczestników zmagań czekały zadania i zagadki związane ze znajomością powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. To przedsięwzięcie było doskonałą formą aktywnego spędzania czasu wolnego i okazją do nawiązania znajomości z uczniami z innych placówek oświatowych funkcjonujących na terenie naszej gminy. Poza tym rozwijało umiejętność współpracy i sprawną komunikację w zespole.

Wszyscy uczestnicy gry terenowej doskonale bawili się i rywalizowali zgodnie z zasadą „fair play”.

WYNIKI GRY TERENOWEJ:

1 miejsce – Drużyna nr 2 SP Prostki – klasa 8b ( opiekun p. Anna Modzelewska)

2 miejsce – Drużyna nr 5 SP Prostki – klasy 7a, 7b, 8a ( opiekun p. Agnieszka Nieznańska)

3 miejsce – Drużyna nr 2 SP Wiśniowo Ełckie – ( opiekun p. Krzysztof Gwizdała)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w realizację tego przedsięwzięcia. Na Państwu można zawsze polegać. Dziękujemy…