Laureatka XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu im. J. Parandowskiego

W kwietniu 2023 roku uczennica klasy 6b wzięła udział w XXXIII Ogólnopolskim Konkursie im. J. Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej zorganizowanym przez Polski Komitet Olimpijski w Warszawie. Konkurs ten został objęty patronatem honorowym przez Ministra Sportu i Turystyki. Patronat nad konkursem objęła także Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Biuro „Niepodległa”.

Ambasadorkami i Ambasadorami tego konkursu byli polscy olimpijczycy:

- Agnieszka Kobus – Zawojska – medalistka olimpijska w wioślarstwie,

- Mateusz Kusznierewicz – pięciokrotny medalista olimpijski w żeglarstwie,

- Joanna Hentka – medalistka olimpijska w wioślarstwie,

- Maja Włoszczowska – medalistka olimpijska w kolarstwie górskim,

- Konrad Niedźwiedzki – medalista olimpijski w łyżwiarstwie szybkim,

- Tomasz Kucharski – medalista olimpijski w wioślarstwie.

Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że
Julia Nieznańska została Laureatką
tego konkursu.

Zadanie konkursowe polegała na napisaniu opowiadania o tematyce olimpijskiej, które dotyczyło kwestii: własnego doświadczenia sportowego, idei fair play i szacunku do innych, radości z ruchu, wysiłku i zwycięstwa nad sobą.  Poza tym należało używać słownictwa specjalistycznego związanego z daną dyscypliną sportu i ze sportem w ogóle.

Julia napisała przepiękne opowiadanie „ Małymi krokami…”, które zostanie opublikowane w zbiorze opowiadań olimpijskich napisanych przez dzieci i młodzież szkół podstawowych.

Opowiadanie oceniało jury w składzie:

- dr Krzysztof Zuchora – wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, poeta , członek Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOL,

- dr Zofia Czernicka – dziennikarka i prezenterka telewizyjna,

- p. Dorota Koman – Szmigiero – poetka, krytyczka literacka, redaktorka, jurorka licznych konkursów literackich i recytatorskich,

- prof. Grzegorz Leszczyński – kierownik Zakładu Literatury Popularnej, Dziecięcej i Młodzieżowej, Dyrektor Centrum Języka Polskiego  i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum na Uniwersytecie Warszawskim.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 12 czerwca 2023r. w siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego w Warszawie  i nas tam nie zabraknie. Będzie to dzień pełen wrażeń!

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Agnieszka Purzeczko