#BiegFairPlayPKOL

Dnia 7 września obchodzony jest Światowy Dzień Fair Play. Polski Komitet Olimpijski od trzech lat organizuje akcję promującą fair play i zachęca szkoły do udziału w tym przedsięwzięciu.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach po raz pierwszy przystąpiła do akcji PKOL, ale nie ostatni. Dni Fair Play na stałe wpiszą się do kalendarza wydarzeń  w naszej szkole i będą świetną formą propagowania zdrowego i aktywnego stylu życia oraz motywacją do podejmowania aktywności fizycznej. W ramach akcji Bieg Fair Play w naszej placówce odbyły się pogadanki na temat znaczenia zasady fair play nie tylko w sporcie, ale i w życiu. Akcja cieszyła się w ogromnym powodzeniem. Dnia 13 września 2023r. ponad 200 uczniów z wielką radością i zaangażowaniem przystąpiło do biegu. Bez rywalizacji, wszyscy razem pobiegliśmy dla Fair Play i w duchu Fair Play. Nauczyciele także biegali. Boisko szkolne tętniło życiem, a dzieci świetnie się bawiły na świeżym powietrzu. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałej inicjatywie. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy na lekcje.

To był dzień pełen wrażeń. Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie!!!

Agnieszka Purzeczko