Otwarcie hali sportowo- widowiskowej

4 stycznia 2024r. był bardzo ważnym dniem dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach oraz mieszkańców  Gminy Prostki. Tego dnia dokonano uroczystego otwarcia długo wyczekiwanej hali sportowo – widowiskowej, która nie tylko odmieni życie sportowe, ale stanie się  także miejscem spotkań, rozwoju kultury oraz integracji całej naszej społeczności.

Hala sportowo - widowiskowa w Prostkach to projekt zrealizowany z dofinansowaniem  Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska”.

Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego otwarcia hali, którego dokonali:

- Wójt Gminy Prostki Pan Rafał Wilczewski,

- Przewodniczący Rady Gminy Prostki Pan Henryk Strojecki,

- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach Pani Barbara Merska,

- przedstawicielka uczniów - Julia Nieznańska – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu im. J. Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski w Warszawie.

Następnie proboszcz naszej parafii ks. Piotr Sulewski, aby ustrzec ćwiczących w tej sali od kontuzji oraz zapewnić całemu gronu pedagogicznemu przychylność losu, poświęcił obiekt.

W trakcie uroczystości Wójt Gminy Prostki Pan Rafał Wilczewski przedstawił przebieg realizacji całej inwestycji oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tego zadania.

Ten dzień był również doskonałą okazją do podziękowania osobom promującym zdrowy i aktywny styl życia oraz gminę Prostki poprzez działania sportowe.

Temu przedsięwzięciu przyświecały słowa patrona naszej szkoły Jana Pawła II:

„Sport to najlepsza droga do pokonywania granic. Każdy rodzaj sportu niesie za sobą bogaty skarbiec wartości…”

Uroczystość otwarcia hali sportowo – widowiskowej uświetniły  występy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach, które zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, sportowe  i wokalne. Uczniowie  w ciekawy sposób przedstawili historię igrzysk olimpijskich. Były koła olimpijskie, ogień olimpijski, przysięga sportowców oraz boginie greckie. Nie zabrakło także flagi olimpijskiej oraz piosenki „Olimpijskie marzenia”. Amelia Fiedorowicz wraz z uczennicami z klas I i II , które jeździły na rolkach przekonywały, że „życie na sportowo to jest nowy styl, bo tak żyć jest zdrowo, bo tak dobrze im”. Uczennica klasy VII Emilia Kubicka wykonała przepiękny układ gimnastyki akrobatycznej, a chłopcy z klas IV – VIII układ z piłką nożną. Dziewczęta z klas IV przebrane w barwy flagi olimpijskiej zaprezentowały układ taneczny, a uczennice klas V – VI wykonały taniec z flagą narodową do utworu „Najlepsi z najlepszych”. Wszystko po to, by zachęcić społeczeństwo do realizacji swoich marzeń, które dzięki pracy, determinacji mogą się spełnić.

Ogromną niespodzianką, szczególnie dla naszych uczniów, był Pan Tomasz Frankowski – piłkarz, reprezentant Polski, sławny „Franek łowca bramek”, który strzelił inauguracyjnego gola i uświetnił swoją obecnością naszą uroczystość. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i czas spędzony z nami.

Tylu zacnych gości, co 4 stycznia 2024r., w gminie Prostki nie było już dawno. Dzięki Państwu nasza uroczystość zyskała jeszcze większą rangę. Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc w organizacji uroczystości otwarcia hali sportowo - widowiskowej. Państwa wsparcie i zaangażowanie w znaczący sposób podniosły rangę tego  przedsięwzięcia sportowego. Z całego serca dziękujemy także Radzie Rodziców naszej szkoły, która przygotowała wspaniały posiłek dla naszych zacnych gości. Cieszymy się, że wśród Państwa jest tak wiele kulinarnych talentów i że swoje umiejętności tak pysznie Państwo wykorzystujecie. Na Państwa zawsze możemy liczyć. Dziękujemy…

Barbara Merska i Agnieszka Purzeczko