Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych – spotkanie z funkcjonariuszem policji

17 stycznia 2018r. naszych uczniów odwiedził Starszy Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Prostkach asp. szt. Pan Janusz Merski. Przeprowadził on ze wszystkimi uczniami z klas I – III spotkanie, w czasie którego przypomniał on zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Dzieci dowiedziały się nie tylko jak mądrze i bezpiecznie zagospodarować nadchodzący wolny czas, ale także jak właściwie postąpić w przypadku spotkania z nieznaną osobą lub atakującym nas zwierzęciem. Uczniom przypomniano również numery telefonów służb niosących pomoc w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi.

Okazało się, że maluchy doskonale wiedzą, gdzie i jak należy bezpiecznie korzystać z uciech, jakie niesie ze sobą zima, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach, a także pamiętają numery alarmowe. Zdaniem naszego dzielnicowego zdały one egzamin teoretyczny z bezpiecznego spędzania ferii zimowych na szóstkę z plusem. Mamy tylko nadzieję, że wiedzę tę nasi uczniowie będą umieli zastosować w praktyce, jeśli zdarzy się taka konieczność.

Barbara Merska