Konkurs Wielkanocny 2018

Chrystus zmartwychwstał, aby człowiek znalazł autentyczne znaczenie istnienia, aby człowiek żył pełnią własnego życia: aby Człowiek żył z Boga i w Bogu.

Jan Paweł II

01 marca 2018 roku nastapiło ogłoszenie konkursu wielkanocnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach. Ideą tego konkursu było podtrzymanie tradycji ludowej związanej z obchodami świąt wielkanocnych.

Do udziału w/w konkursie zaproszono uczniów i ich rodziców. Wykonując palmy, stroiki, kartki i jajka wielkanocne równolegle (jednocześnie)  pracowali nad zacieśnianiem (wzmocnianiem) więzi w obrębie rodzin własnych.

Dostarczone przez wychowawców klas prace sklasyfikowano i oceniono w dwóch kategoriach: praca samodzielna i praca rodzinna. Wzięto przy tym pod uwagę oryginalność, pomysłowość, estetyczny wygląd i wkład pracy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 21 marca 2018 roku, zaś oficjane wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom miało miejsce 28 marca 2018 roku, tuż po wystawieniu Misterium Męki Pańskiej.

A oto laureaci konkursu wielkanocnego w poszczególnych kategoriach:

kartka wielkanocna - praca samodzielna

I miejsce - Państwo Warszawscy

II miejsce - Państwo Nieznańscy

III miejsce - Państwo Świderscy

Gratulujemy laureatom, którzy oprócz dyplomów orzymali słodkie upominki i dziękujemy tym, których prace nie zostały nagrodzone ale wzięli udział w konkursie.

Konkursowe prace sprzedawane były podczas kiermaszu szkolnego, który odbył się w dniach 21 - 23 marca 2018 roku. Kiermasz zorganizowali i przeprowadzili uczniowie klasy IVb pod opieką Krystyny Michałowskiej. Pieniążki uzyskane ze sprzedaży konkursowych prac przekazano na konto Rady Rodziców.

Za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia podziękowania należą się Paniom: Krystynie Chyc, Annie Złotkowskiej, Katarzynie Kozikowskiej, Marcie Kuczewskiej i Justynie Kurzatkowskiej.

Mamy nadzieję, że kształcenie (rozwijanie) współpracy szkoły z rodzicami poprzez wykonywanie wspólnego dzieła, będzie kontynuowane w roku następnym, do czego już teraz zachęcamy i zapraszamy.

organizator konkursu wielkanocnego

Krystyna Michałowska