Konkurs plastyczny na kartkę pocztową pod hasłem „ Katyń – Pamiętamy”

Pod koniec lutego 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach  wzięli udział w konkursie plastycznym na projekt karty pocztowej pod hasłem „ Katyń – Pamiętamy”.

Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez pogłębianie wiedzy o historii Polaków, którzy zginęli w Związku Sowieckim w czasie II wojny światowej, w tym o sprawie katyńskiej.  Poza tym upamiętniono 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej ( 1940 – 2018).

Na konkurs nadesłano 324 prace z różnych placówek oświatowych województwa warmińsko – mazurskiego. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki. Oceniano pomysłowość podejścia do tematu, kompozycję, technikę wykonania, staranność oraz samodzielność.

Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Milewska, Julia Górska, Oliwia Kudzin, Marta Borys, Lena Strojecka, Zuzanna Zawistowska, Oliwia Gentek, Magdalena Żebrowska, Natalia Szyłak i Maja Busińska. Uczennice wykonały przepiękne prace w różnych technikach plastycznych.

Kapituła konkursowa reprezentowana przez przedstawicieli: Instytutu Pamięci Narodowej,  Stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej w Olsztynie, Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego  – Wydziału Sztuki w Olsztynie wytypowała laureatów w różnych kategoriach wiekowych.

Nagrodę główną w kategorii szkół podstawowych zdobyła uczennica naszej szkoły ALEKSANDRA MILEWSKA , która pod kierunkiem Agnieszki Purzeczko wykonała przepiękną Matkę Boską Katyńską. Praca Oli została wydrukowana przez Instytut Pamięci Narodowej w formie kartki okolicznościowej pt.: „ Katyń – Pamiętamy”.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, natomiast uczniów zachęcamy do rozwijania swoich talentów !!!!!!!!!!!

Agnieszka Purzeczko