Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2018/2019

24 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynie Małgorzatę Zackiewicz i Agatę Nikonowicz, z dumą i na wysokim poziomie zaprezentowali swój program artystyczny. Wykazali się znajomością hymnu polskiego, hymnu szkoły oraz wiedzą na temat ojczyzny, obowiązków ucznia i bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Niezwykle podniosłym momentem było złożenie ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia. Dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach pasowali: dyrektor pan Jarosław Ćwik i wicedyrektor pan Mariusz Kurzątkowski. Do społeczności szkolnej przyjęli uczniów również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy wręczyli młodszym kolegom drobne upominki oraz obiecali pomoc i wsparcie.

Ta uroczystość dostarczyła pierwszoklasistom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń zaś dyrekcji i nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.