Wojewódzki konkurs plastyczny na kartkę pocztową pod hasłem „ Katyń – Pamiętamy”

Pod koniec lutego 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach wzięli udział w konkursie plastycznym na projekt karty pocztowej pod hasłem „ Katyń – Pamiętamy”. Konkurs odbył się w ramach corocznego programu „ Katyń… ocalić od zapomnienia”.

Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez pogłębianie wiedzy o historii Polaków, którzy zginęli w Związku Sowieckim w czasie II wojny światowej, w tym o sprawie katyńskiej.  Poza tym upamiętniono 79 rocznicę Zbrodni Katyńskiej ( 1940 – 2019).

Na konkurs nadesłano bardzo dużo prac z różnych placówek oświatowych województwa warmińsko – mazurskiego. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki. Oceniano pomysłowość podejścia do tematu, kompozycję, technikę wykonania, staranność oraz samodzielność.

Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Milewska, Oliwia Kudzin i Marta Borys. Uczennice wykonały przepiękne prace plastyczne.

Kapituła konkursowa reprezentowana przez przedstawicieli: Instytutu Pamięci Narodowej,  Stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej w Olsztynie, Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego  – Wydziału Sztuki w Olsztynie wytypowała laureatów w różnych kategoriach wiekowych.

II miejsce w kategorii szkół podstawowych – klasy V- VIII - zdobyła uczennica naszej szkoły Marta Borys , która swoją pracę wykonała pod kierunkiem Agnieszki Purzeczko.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, natomiast uczniów zachęcamy do rozwijania swoich talentów !!!!!!!!!!!

Agnieszka Purzeczko