Szkolny Konkurs Recytatorski „Patriotyczne wierszowanie…”

Listopad to szczególny miesiąc dla Polski i Polaków… To właśnie w tym miesiącu, 11 listopada 1918 r., nasz kraj odzyskał niepodległość. Zanim to się jednak stało, przeżyliśmy wiele trudnych chwil. O tych ważnych i często tragicznych wydarzeniach opowiada wiele utworów poetyckich. Nasi uczniowie znają wiersze o tematyce patriotycznej i mieli okazję wykazać  się ich recytacją.

18 listopada 2019 r. w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Recytatorski „Patriotyczne wierszowanie…”. Wystartowało w nim 18 uczniów z klas 1-3. Jury w składzie: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Ewa Ratkiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Joanna Sztramko, dyrektor Publicznego Przedszkola „Mazurki” Pani Jadwiga Lasota i emerytowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Pani Irena Polanis wysłuchało wszystkich deklamacji i przyznało nagrody w trzech kategoriach.

Kategoria klas I

I miejsce – Wiktor Sut klasa 1a

II miejsce – Hanna Jaworska klasa 1a

III miejsce – Natalia Karpińska klasa 1b