Gminny Konkurs Plastyczny „EKO – LUDEK – DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW”

W październiku 2021r. Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach ogłosił konkurs na EKO -LUDKA.

Celem konkursu była promocja wiedzy na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych oraz ich powtórnego wykorzystania. Przedmiotem konkursu była zbiorowa , przestrzenna praca plastyczna na postać EKO – LUDKA wykonana z surowców wtórnych tj.: torebek foliowych, makulatury, puszek, kapsli nakrętek, plastikowych butelek, kartonów po mleku lub soku, elementów drewnianych itp. W owym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach.

W kategorii klas I – III wygrała klasa 2a z naszej szkoły ( opiekun Agnieszka Karaś), natomiast w kategorii klas IV -VIII – 2 miejsce zajęła klasa 7b ( opiekun Emila Tabak Sulewska), a na trzecim stopniu podium uplasowała się klasa 4a ( opiekun Agnieszka Purzeczko).

Gratulujemy  wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom  i zachęcamy do rozwijania swoich talentów !!!

Agnieszka Purzeczko