Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt.: „Portret neuronu”

Na przełomie października i listopada 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt.: „Portret neuronu” zorganizowanym przez Fundację Nenckiego z Warszawy w ramach Światowego Dnia Mózgu.

Celem tego przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy neurobiologicznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz rozwój kreatywności artystycznej i umiejętności plastycznej. Każdy uczestnik konkursu miał wykonać pracę dowolną techniką plastyczną i najtrafniej zilustrować koncepcję hasła „ Portret neuronu”.

Nasza szkoła przesłała do Warszawy 11 prac konkursowych. Szkołę reprezentowali przede wszystkim uczniowie klasy 4a: Laura Gil, Weronika Konopko, Jaromir Cyranowski, Bartosz Cieślukowski, Zosia Kozikowska, Anna Supińska, Maja Dąbrowska, Gabriel Mieńkowski. Drużynę wzmocniły uczennice z klas 5: Julia Nieznańska – klasa 5b oraz Weronika Kozłowska- klasa 5a. Pracę przygotowała także uczennica klasy 7b – Kayah Dąbrowska.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach odnieśli ogromny sukces. Nagrodę  główną zdobyła Laura Gil z klasy 4a (opiekun Agnieszka Purzeczko), natomiast wyróżnienia przypadły Weronice Konopka z klasy 4a (opiekun Agnieszka Purzeczko) oraz Julii Nieznańskiej z klasy 5b ( opiekun Agnieszka Purzeczko).  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy , a laureaci i wyróżnieni karty podarunkowe do EMPIKU o wartości od 100 do 150 zł.

Gratulujemy wszystkim  uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!!!

Agnieszka Purzeczko