Konkurs pięknego pisania

16 lutego 2022 r. w naszej szkole odbył się konkurs pięknego pisania. Wystartowali w nim nasi najmłodsi uczniowie – pierwszoklasiści.

Głównymi celami zmagań było motywowanie naszych podopiecznych do pracy nad własnym charakterem pisma, doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania, zachęcenie uczniów do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej.

Uczniowie klas pierwszych znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem! Piszą oni przepięknie i bezbłędnie, bo wiedzą, czym jest kaligrafia.  Oto jak kształtowały się wyniki konkursu:

klasa 1a

Mistrzowie pięknego pisania:

Pola Obuchowska i Kacper Żbikowski

Wyróżnienia zdobyły:

Lidia Kotarska, Ola Węgrzyn, Łucja Ratkiewicz, Natalia Zawalich

klasa 1b

Mistrz pięknego pisania:

Marcel Supiński

Wyróżnienia zdobyły:

Amelia Waszkiewicz, Wiktoria Ponichtera, Ola Jurczykowska, Hania Kabańska,

Lena Witkowska

Mistrzom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej.

Anna Gładkowska i Barbara Merska